ENTRY

予選エントリーはこちら

BATTLE ENTRY

HIPHOP

KYUSYU ELIMINATION

WINNER

LAILAPS&KOHKI I'LL

KYUSYU ELIMINATION

2ND

LEO&IKKI

KANTO ELIMINATION

WINNER

Twiggz Fam (Infinity Twiggz/Killa Twiggz)

KANTO ELIMINATION

2ND

FORPANCAKE.(NOEMI / misaki)

CHUGOKU ELIMINATION

WINNER

Lus1t & SORA

CHUGOKU ELIMINATION

2ND

CHOBy&HIBIK

TOHOKU ELIMINATION

WINNER

AVID(ASATO / JUN)

TOHOKU ELIMINATION

2ND

Splash☆(ayaco / ちゃんなつ)

HOKKAIDO ELIMINATION

WINNER

HAYATO & SEIYA

HOKKAIDO ELIMINATION

2ND

shoichi & mitsu

KINKI ELIMINATION

WINNER

SHUN & MiYU

KINKI ELIMINATION

2ND

V-RAZE(TATSUYA / RYUJY)

POPPIN’

KANTO ELIMINATION

WINNER

舞踊者(CHUN/HIROKI)

KANTO ELIMINATION

2ND

TAKUMI&RANKICHI

TOHOKU ELIMINATION

WINNER

Jiggy Funk(優弥/YUYA / YOUTEE)

TOHOKU ELIMINATION

2ND

Funky Bee(Ringo Winbee / YU-TO)

HOKKAIDO ELIMINATION

WINNER

HARUWING(HARUTA / WING)

HOKKAIDO ELIMINATION

2ND

HIGH LOW(Funky Junior / Nobuo)

KINKI ELIMINATION

WINNER

EXmatic. (FunkyP / Ricky)

KINKI ELIMINATION

2ND

Boogie GUSh (TAKUYA / キャメル)

LOCKIN’

KANTO ELIMINATION

WINNER

DOWNTOWNBOUNCE (DAIKI / suzukiyusuke)

KANTO ELIMINATION

2ND

fumihiroko (YAZAKI / KUBOTA)

TOHOKU ELIMINATION

WINNER

13-CLAPS(POG / FUKUSUKE)

TOHOKU ELIMINATION

2ND

ターザンMirai&Asahi

HOKKAIDO ELIMINATION

WINNER

Revety(TAKARA / YUI)

HOKKAIDO ELIMINATION

2ND

Critical point (Locking CHU / Locking SAGA)

KINKI ELIMINATION

WINNER

ROADDOGGZ (Masato / CiO)

KINKI ELIMINATION

2ND

FUNKY LOCKERS (風花 / YAMATO)

KIDS ALL STYLE

HOKURIKU ELIMINATION

WINNER

Grand Slam(RIA / HIYORI)

HOKURIKU ELIMINATION

2ND

ひわ&ゆいな (Hiwa / YUINA)

TOKAI ELIMINATION

WINNER

BLAZIN (JJ/ライト)

TOKAI ELIMINATION

2ND

BABY KROW&RANA

KYUSYU ELIMINATION

WINNER

W THE BOOM!!(Mei/syuma)

KYUSYU ELIMINATION

2ND

Cool Laughter (TOMOYA/KANATO)

SOUTH KYUSHU ELIMINATION

WINNER

BLAZE (SHIRYU / OUGA)

SOUTH KYUSHU ELIMINATION

2ND

RT(たいき/RYUKI)

KANTO ELIMINATION

WINNER

Heat Stamp (コウタロウ / ハルキ)

KANTO ELIMINATION

2ND

Rollin In Da Hood(KAIRI / 魅海斗)

KOSHINETHU ELIMINATION

WINNER

天下一(TENKA / Lil REBEL)

KOSHINETHU ELIMINATION

2ND

Shizuki'n Rita(Shizuki / 莉多)

CHUGOKU ELIMINATION

WINNER

Kickin knock(HA-KUN / TSUKKI)

CHUGOKU ELIMINATION

2ND

Ausiste Herbin(HARUTO / KORIN)

TOHOKU ELIMINATION

WINNER

MACK10(REI / RUA)

TOHOKU ELIMINATION

2ND

SOUL COMBAD CREW(HARUKA / KENSHIN)

HOKKAIDO ELIMINATION

WINNER

AU (u-sin / a2ya)

HOKKAIDO ELIMINATION

2ND

RIKUTO & KONOKA

KINKI ELIMINATION

WINNER

KOKU(SORA / KoTARO)

KINKI ELIMINATION

2ND

なつみかん (なつき / みうみう)

HIGH SCHOOL 5

KYUSHU ELIMINATION

WINNER

5ッ葉 (一ッ葉高等学校)

KANTO ELIMINATION

WINNER

Phobos (VAW栄光ハイスクール)

KANTO ELIMINATION

2ND

POPPIN’1年(叡明高等学校)

TOHOKU ELIMINATION

WINNER

チーム城南 (仙台城南高等学校)

TOHOKU ELIMINATION

2ND

チーム城北 (山形城北高等学校)

KINKI ELIMINATION

WINNER

dandelion (日根野高校)

KINKI ELIMINATION

2ND

Cotton (姫路市立琴丘高校)